9-та поредна победа за хегемона Маркес

Защитаващият титлата си Марк Маркес спечели девета поредна победа в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, с което увеличи преднината си на върха в генералното класиране. Испанският пилот на Репсол Хонда беше един от 14-те състезатели в Кралския клас, които стартираха от пит-лейна заради изсипалия се дъжд над пистата "Захсенринг".

Повечето бяха избрали "мокри" гуми за влажното трасе, което обаче изсъхна изненадващо бързо и това наложи влизане в гаражите още в края на загряващата обиколка. Германецът Щефан Брадел беше единственият водещ състезател със сликове и стартира от спечелената в събота позиция в квалификациите, но пилотът на "LCR Honda" беше с настройки за дъждовно състезание и беше настигнат още в шестата обиколка от Маркес и неговия съотборник в Репсол Хонда - Дани Педроса.

Маркес и Педроса караха рамо до рамо след изпреварването срещу Брадел, но световният шампион се отдели от своя съотборник 10 обиколки преди края, за да спечели състезанието с време 41:47.664 минути. Педроса финишира на 1.466 секунди зад своя съотборник. Хорхе Лоренсо, световен шампион от 2012 година, спечели третото място за заводския тим на Ямаха, докато неговият съотборник Валентино Роси остана на четвъртото място.

В топ 10 попаднаха още Андреа Яноне, Алейш Еспаргаро, Пол Еспаргаро, Андреа Довициозо, Алваро Баутиста и Кал Кръчлоу. Маркес е лидер в генералното класиране с пълен актив от 225 точки. Дани Педроса, който измести Валентино Роси от второто място, изостава със 77 пункта от своя съотборник след преполовяването на сезона.