69 поредни мача без загуба за Селтик вече са в историята (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Шотландският шампион Селтик сложи край на серията си от 69 последователни двубоя без поражение в първенството. "Детелините" бяха разгромени с 4:0 от Хартс в мач от 19-ия кръг на шампионата. Макар да загуби тежко, тимът на Брендън Роджърс остава лидер в класирането.

В 26-ата минута 16-годишният младок Хари Кохрейн имаше момента на своя живот. Той поведе домакините напред в резултата след мощен изстрел по земя от границата на наказателното поле.

В 35-ата пък Кайл Лафърти бе изведен на добра позиция и стреля по земя от около 25 метра. Топката премина коварно покрай плонжа на Крейг Гордън и с помощта на гредата влетя в мрежата му за 2:0.

Наказателната акция на Хартс продължи след гол на Мануел Милинкович през втората част. Той се възползва от грешка на бранителите на Селтик, премина покрай Гордън и насочи топката в опразнената врата. В 76-ата минута отново той сложи точка на спора след точно изпълнена дузпа.

Селтик има 41 точки и мач по-малко от Абърдийн, който е с 2 пункта зад шампионите. Хартс пък се намира на 5-а позиция с 27 точки.