Хърватия обърна Грузия и излезе на първо място в група F

снимка: АП

Отборът на Хърватия постигна победа с 2:1 при домакинството си на Грузия в мач от група F на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. "Шахматистите" матираха съперника си, стигайки до пълен обрат, след като до 76-та минута изоставаха с 0:1.

Грузия смълча феновете на стадион "Полюд" в Сплит след 16 минути игра, когато Яба Канклава откри резултата с глава след центриране в наказателното поле.

След това попадение хърватите се впуснаха в непрестанни атаки към противниковата врата, но гол така и не падаше. И когато публиката на стадиона взе да освирква собствените си играчи, възпитаниците на Славен Билич успяха да постигнат пълен обрат в мача само в рамките на две минути.

Първо, в 76-та минута Марио Манджукич се възползва от прекрасна комбинация между Иван Класнич и Томислав Дуймович и отблизо не сбърка за 1:1. Малко след това (78') Едуардо да Силва направи прекрасен самостоятелен пробив и сложи топката на крака на Никола Калинич, който оформи крайното 2:1.

С тази победа Хърватия събра 13 точки и излезе на първо място в групата, докато Грузия е на 4-а позиция с 9 точки.