5 от 5 за Байерн след бой над Волфсбург

Байерн Мюнхен продължи убедителната си серия от победи в Бундеслигата и безпроблемно победи с 3:0 Волфсбург на своя „Алианц Арена" в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Марио Манджукич се превърна в герой за своя тим, след като реализира две попадение с глава срещу бившия си тим - първия беше след пас на Шакири в 57-ата минута, а вторият падна 7 минути по-късно. Преди него пък точен беше Швайнщайгер в 24-ата минута.

По този начин баварците вече имат 15 точки и са едноличен лидер в класирането. Изненадващо на второ място е новакът Айнтрахт, който има 13 точки и тази вечер завърши наравно 3:3 с шампиона Борусия Дортмунд. Гьотце и компания са с едва 8 точки и рано-рано изостават на 5 от най-големия си конкурент.

Волфсбург пък се намира на 10-о място с 5 точки, което не отговаря на амбициите на тима за новия сезон, който се бори за класиране поне в топ 5 на Германия.

Байерн Мюнхен установи ранен контрол върху срещата, като в първите минути Бастиан Швайнщайгер, Хави Мартинес и Филип Лам пробваха хубави удари, но те се оказаха безрезултатни. В 18-ата минута дойде и най-опасното положение до момента, когато от 25 метра Швайнщайгер нацели страничната греда с изключително силен удар.

Натискът на домакините обаче даде резултат в 24-ата минута. Ариен Робен подаде надясно към Франк Рибери, който напредна и стигна до аутлинията. Той даде страхотен пас към Швайнщайгер в наказателното поле, който стреля мощно в левия ъгъл на вратата на Волфсбург - 1:0 за домакините, след като Налдо закъсня да покрие немския национал.

Баварската машина обаче продължи да търси голове, като продължи да атакува мощно своя съперник. Волфсбург пък нямаше отговор на перфектната игра на домакините в средата на терена, а само късметът и силните изяви на Беналио спасиха "вълците" от погром през първата част след удари на Манджукич, Робен и Ердан Шакири.

Второто полувреме започна по същия начин - Байерн атакуваше мощно, като с пропуски се отчетоха Рибери и Робен, а единствено Олич опита да атакува домакините, но Нойер не бе особено затруднен. В крайна сметка гол падна и той отново бе във вратата на Беналио. В 57-ата минута Шакири премина през Налдо и отляво центрира в наказателното поле, където Манджукич засече с глава топката във вратата - 2:0 и хърватинът нападна бившия си тим.

Всичко в срещата приключи 7 минути по-късно. Нова атака по учебник на домакините изведе Лам сам по лявото крило. Той напредна и отново центрира към Манджукич, който наниза втория си гол в срещата отново с глава - класически резултат 3:0 и Байерн бетонира победата.

До края на срещата домакините свалиха темпото на игра, но продължиха да бъдат по-добри в действията си. Въпреки това нов гол не падна - 3:0 за Байерн срещу Волфсбург.