Борусия с нова грешна стъпка след драма с 6 гола във Франкфурт

Борусия Дортмунд записа още една грешка по пътя си към трета поредна титла, след като тази вечер във Франкфурт завърши наравно 3:3 с местния Франкфурт в изключително зрелищен двубой от 5-ия кръг на Бундеслигата.

До 28-ата минута шампионите водеха с 0:2 след голове на Пишчек и Ройс, но в самото начало на втората част Айнър и Инуи изравниха резултата. Резервата Гьотце вкара за 2:3 три минути след изравняването, но Андерсон донесе точката на своя тим.

По този начин Борусия събра актив от 8 точки, след като в предишния кръг записа загуба от Хамбургер, а днес не успя да победи във Франкфурт. Байерн пък записа поредна победа и вече е с 15 точки от 5 мача.

Изненадващо или не, новакът в Бундеслигата Айнтрахт е на втора позиция, след като има 13 точки в своя актив и все още е непобеден през новия сезон - 4 победи и 1 равен, и то срещу шампиона.

Срещата започна доста интересно, като и двата отбора показаха доста приятен футбол. Все пак шампионите стигнаха до гол в 25-ата минута. Хумелс подаде към Пишчек, който премина безпроблемно през цялата защита на Айнтрахт. Той шутира, топката рикошира в двама играчи, което в крайна сметка попречи на вратаря на домакините да спаси - 0:1 за Борусия.

Вторият гол за гостите също не закъсня - три минути след гола си Пишчек получи топката по дясното крило, напредна към наказателното поле. Той подаде към Марко Ройс, който беше останал непокрит пред пеналта и със силен удар препарира Кевин Трап - 0:2 и двубоят изглеждаше приключил.

Това обаче далеч не беше така. Още в 49-ата минута Хумелс загуби топката в собствената половина и Швеглер намери Инуи в центъра. Той продължи отляво към Айнър, който проби към центъра на наказателното поле и с мощен удар вкара във вратата на Вайденфелер - 1:2.

Интригата съвсем се заплете, след като 2 минути по-късно голмайсторът Айнер центрира перфектно в наказателното поле към асистента си за първия гол Инуи, който надскочи всички и с глава изравни резултата - 2:2 и интригата се завърза.

В 54-ата минута резервата Марио Гьотце показа големия си талант, след като навърза Андерсон в наказателното поле и с прецизен удар преодоля съпротивата и на вратаря - 2:3 за шампионите.

В 73-ата минута обаче Борусия отново беше изненадана. Инуи изпълни с късо подаване корнер. Топката попадна в Ожипка, който центрира в малкия пеналт. Там Вайденфелер остана замръзнал малко пред голлинията си, а грешникът Андерсън надскочи всички и успя да изравни въпреки опита на Пишек да избие - 3:3 и драмата във Франкфурт беше пълна.

До края на двубоя нов гол не падна, като в самия край Невен Суботич опита атрактивна задна ножица, но топката бе избита от голлинията - краен резултат 3:3.