Фиорентина изпусна Юве, но спря серията от победи на шампиона

Шампионът на Италия Ювентус загуби първите си две точки по пътя към защитата на титлата си в Серия А от миналата година, след като тази вечер на „Артемио Франки" завърши наравно 0:0 срещу Фиорентина.

Домакините определено могат да съжаляват, че изпуснаха победата, още повече, че именно Ювентус беше отборът, който се намеси в последния момент и стопира трансфера на Димитър Бербатов при "виолетовите" , който в крайна сметка премина във Фулъм.

Самият двубой не предложи кой знае какво, особено в началото на срещата. Първата по-сериозна опасност дойде в 23-ата минута, когато страхотен пробив на Йоветич завърши с подаване към Паскуал в наказателното поле. Той се строполи на земята след контакт с Артуро Видал, но съдията бе категоричен и не отсъди дузпа.

Последва нова добра атака няколко минути по-късно, чийто архитект отново бе черногорецът. Той подаде към Лияич, който се освободи от защитник, но стреля в тялото на Гуардадо и топката излезе в аут.

Най-сериозното положение дойде в 40-ата минута, когато Писаро даде чудесен пас към Йоветич, който не се поколеба и мигновено стреля, но нацели горната греда. Минути по-късно пък Лияич, който надбяга Бонучи, бе изведен сам срещу Буфон, но вместо да насочи топката във вратата, той я прати в аут от 7 метра.

От другата стана на полето пък единствено Джовинко стреля опасно в 8-ата минута, а Пирло в 39-ата бе близо до гол, но неговият удар излезе в аут.

През второто полувреме „виолетовите" отново бяха по-активният отбор, като в 52-ата минута Ронкалия успя да засече центрирана топка с десния си крак, но коженото кълбо профуча на метър встрани от вратата на Буфон. Две минути по-късно Паскуал центрира към Йоветич, но ударът му с глава мина над горната греда.

Юве отговори чак в 71-ата минута, когато Джовинко изскочи на стрелкова позиция, отправи удар но Ронкалия успя да избие, след като бе застанал до далечната греда.

Последваха и две чудесни ситуации с участието на Куадрадо - първо в 72-ата минута той опита удар, който мина на сантиметри от страничната греда на Буфон, който просто изгледа безпомощно топката. 9 минути по-късно отново халфът бе в центъра на събитията, след като успя да намери връхлитащия отдясно на вратата Паскуал. Той обаче от няколко метра не намери вратата на Буфон след удар с глава.

Последната ситуация в двубоя бе пред Буфон, след като в 87-ата минута Паскуал се опита да центрира, но топката летеше опасно към вратата и националният страж бе принуден да избие в корнер - 0:0 и Фиорентина можеше да съжалява, че Ювентус продължава да няма загуба в Серия А от 44 мача насам.

„Старата госпожа" има 13 точки от 5 изиграни срещи и е лидер в класирането с три точки аванс пред Наполи, който е с мач по-малко. Фиорентина пък е на 5-а позиция с 8 точки.