5-голово шоу и драма в края при загуба на ПСЖ (ВИДЕО)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен изненадващо загуби за първи път от 10-ти януари в Лига 1 и изпусна възможността да окупира върха преди голямото дерби на 29-ия кръг между другите два претендента за титлата Олимпик (Марсилия) и Олимпик (Лион).

ПСЖ отстъпи с 2:3 в гостуването си на Бордо и поднесе неприятна изненада на феновете си в същата седмица, в която направи същински подвиг на „Стамфорд Бридж“ и елиминира Челси в Шампионска лига на осминафиналите.

Златан Ибрахимович отбеляза два гола, последният от които от дузпа в 85-ата минута, но парижани не успяха да удържат равенството и се пропукаха 120 секунди преди края на редовното време.

Те остават на второ място с 56 точки – 1 по-малко от Лион и 3 повече от Марсилия (6 повече от Монако на Димитър Бербатов, който е с мач по-малко), с което несъзнателно допринесоха за интригата в ожесточената битка за титлата.

Бордо се 48 точки се изкачи на шесто място и се доближи на 1 до петия Сент Етиен, който е на последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Жирондинците се намират във великолепна форма от началото на годината и нямат поражение в първенството от 16-ти януари, а на всички фронтове – от 21-ви, когато отстъпиха именно на ПСЖ в турнира за Купата на Франция.

Формата на Пари Сен Жермен в шампионата продължава да бъде близо до съвършена, но не съвсем – отборът нямаше поражение от началото на януари, но в същото време е спечелил само два от последните си шест мача от Лига 1.

В 18-ата минута Сане даде аванс на Бордо, но Ибрахимович го заличи в 50-ата след пас на Хавиер Пасторе. Хазри отново изведе жирондинците в 70-ата, преди Ибра от дузпа да изравни за втори път, но Ролан в 88-ата се разписа за 3:2 и сложи край на серията от 15 мача без загуба на ПСЖ.

All Goals _ Bordeaux 3-2 Paris Saint Germain 15...by Match-Interview