Ефективен Юнайтед запази мястото си в Топ 4 (ВИДЕО)

Тимът на Манчестър Юнайтед запази мястото си в Топ 4 на Висшата лига и след 29-ия кръг, след като днес "дяволите" постигнаха разгромен успех с 3:0 над Тотнъм на своя "Олд Трафорд".

Голове на Маруан Фелаини, Майкъл Карик и Уейн Рууни донесоха успех на домакините, докато водения от Маурисио Почетино изнесе слаб мач и заслужено претърпя поражение в "Театъра на мечтите".

Така Манчестър Юнайтед събра актив от 56 точки и дръпна на пет пред петия в класирането Ливърпул, който утре вечер ще изиграе своето гостуване на Суонси. Тотнъм пък остава на седма позиция с актив от 50 точки на сметката си.

Мениджърът на домакините Луис ван Гаал отново остави Радамел Фалкао, като капитанът Уейн Рууни оглави атаката на Манчестър Юнайтед. Ашли Йънг и Хуан Мата трябваше да подпомагат английския национал, докато Маруан Феалаини, Майкъл Карик и Андер Ерера стартираха в средата на терена. Дейли Блинд, Крис Смолинг, Фил Джоунс и Антонио Валенсия бяха наредени в отбрана пред вратаря Давид Де Хеа.

Хари Кейн очаквано застана на върха на атаката на Тотнъм, докато Андро Таунзенд, Кристиан Ериксен и Насер Шадли трябваше да подпомагат тарана от втора позиция. Набил Бенталеб и Райън Мейсън започнаха в средата на терена, а карето Уолкър - Дайър - Фертонген - Роуз стартира в защита пред вратаря Юго Лорис.

Двубоят на “Олд Трафорд” стартира отлично за домакините, които откриха резултата след само девет минути игра. Майкъл Карик пусна отличен пас зад защитата на Тотнъм и изведе Маруан Фелаини на голова позиция, а белгиецът стреля премерено с левия крак и матира Юго Лорис - 1:0.

Само десет минути по-късно резултатът бе и удвоен, а асистентът на първото попадение Майкъл Карик сам реализира второто. “Дяволите” изпълниха корнер пред вратата на “шпорите”, а бившият играч на Тотнъм с глава наказа предишния си клуб, бележейки за 2:0.

Десет минути преди почивката настъпи и моментът на Уейн Рууни. Капитанът на Манчестър Юнайтед се възползва от нелепа грешка на Бенталеб, напредна и преодоля технично Лорис, правейки резултата класически в полза на Юнайтед - 3:0.

След почивката до нови попадения на “Олд Трафорд” не се стигна, а в заключителните минути Давид Де Хеа не позволи на Хари Кейн да реализира почетно попадение за Тотнъм, успявайки да парира изстрела на новата звезда на “шпорите”.