Интер не може да излезе от грешния коловоз (ВИДЕО)

Интер записа четвърти пореден мач без победа във всички турнири, след като у дома на „Джузепе Меаца“ стигна само до 1:1 срещу непретенциозния Чезена в среща от 27-ия кръг на Серия А, и то само три дни след загубата с 1:3 от Волфсбург в Лига Европа.

Чезена поведе изненадващо в 30-ата минута с хубав гол на Грегори Дефрел, а три минути след почивката Родриго Паласио отбеляза за шести път в последните си седем мача, за да изравни на 1:1.

Въпреки няколкото отлични положения за втори гол през второто полувреме, Интер не можа да осъществи пълен обрат, независимо и от офанзивните смени на треньора Роберто Манчини.

„Нерадзурите“ разочароваха привържениците си за втори пореден път на „Меаца“, след като в предишното си домакинство отстъпиха с 0:1 на Фиорентина. С 37 точки в актива си те се изравняват на седмото място с Дженоа, но може да се отдалечат на 8 от петия в таблицата Фиорентина, който утре от 20 часа приема Милан.

Третото място, даващо право на участие в плейофите на Шампионска лига, изглежда мисия невъзможна за Интер към този момент, а Лацио може да го направи просто мираж, ако спечели гостуването си също утре от 20 часа на Торино – при това положение „орлите“ ще дръпнат с 11 точки пред „нерадзурите“.

Очаквано треньорът Роберто Манчини бе направил няколко промени в състава си, а тактиката му от началото на мача бе доста офанзивна, предвид присъствието на един атакуващ халф в лицето на Фреди Гуарин зад нападателното трио Джердан Шакири, Мауро Икарди и Родриго Паласио.

Гари Медел и Здравко Кузманович също си партнираха с Гуарин в средата на терена, но Кузманович бе заменен с далеч по-креативният в офанзивен план Лукаш Подолски, след като на „нерадзурите“ им бе нужен обрат.

В защита квартетът бе изграден от Додо, Марко Андреоли, Андреа Ранокиа и Данило Д'Амброзио, а на вратата застана Самир Ханданович. След почивката Шакири бе заменен от Матео Ковачич, но домакините не можаха да материализиат по-големия си брой опасни атаки и трябваше да се задоволят само с точка.

В 30-ата минута хубав пас с копване на топката на Карбонеро изведе Грегори Дефрел сам срещу вратаря, като нападателят на Чезена с прекрасно изпълнение на прехвърлящ удар препарира Самир Ханданович, който бе далеч пред голлинията си – 1:0.

В 48-ата минута Икарди центрира почти от корнера по дясното крило и на първа греда необезпокояваният Паласио засече за 1:1, но до края на срещата той, Икарди, Подолски, Ковачич и Гуарин пропуснаха добри шансове да донесат пълен успех на тима си.