49 шахматисти се включиха в "Млад гросмайстор" в Плевен

снимка: SPORTA.BG

49 шахматисти участваха в четвъртия турнир от веригата "Млад гросмайстор" в Плевен. Това съобщиха за БТА организаторите на форума.

В проекта "Надеждите на България" участваха млади шахматисти от Плевен, Велико Търново, Враца и Червен бряг. При най-малките участници до 8 години победи Емилия Петрова от Плевен.

При десетгодишните първото място спечели Георги Игнатов от Враца. В групата до 12 години пълен триумф постигнаха плевенските момчета, които окупираха първите четири места, с най-добро представяне на Давид Цветанов. При 16-годишните на върха застана Емил Стефанов от Велико Търново.

До края на месеца ще се състоят надпреварите и в останалите градове-партньори - Варна, Шумен, Пловдив и Благоевград. След изиграване на петия турнир ще стане ясно кои са 16-те финалисти от петте града. Общо 80 участници в състезанията ще придобият право да се явят на турнир от 10 до 12 май в Трявна.

На финала ще бъдат допуснати да се включат и шахматисти, които не са успели да спечелят квоти, като условията за тях е да са играли в поне 3 турнира от веригата, и да заплатят своите разноски за престоя.

В Трявна ще бъдат определени най-достойните млади шахматисти, които ще представят страната ни на международния фестивал "Надеждите на света" във Варна през юни.