37 точки на Дюрант извисиха Оклахома над Мемфис

Кевин Дюрант отбеляза 30 точки през второто полувреме за забележителна победа на Оклахома Сити със 113:107 над Мемфис, с което Тъндър сложиха край на серия от три поредни загуби в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Дюрант завърши с 37 точки, докато Ръсъл Уестбруук добави 27 пункта и шест асистенции при едва 28 на терена. Именно от неговото завръщане в игра насам Тъндър непременно губеше всеки един мач в НБА.

Този път обаче не помогна и силната серия на Майк Милър, който наниза 19 точки в последната четвъртина за Мемфис, но с това само оформи крайното 113:107 в полза на Оклахома Сити.

Стивън Къри отбеляза 27 точки и спечели 11 борби при победата на Голдън Стейт със 126:103 над Ню Йорк Никс. Той добави в актива си и 11 асистенции, за да завърши своя "трипъл-дабъл", посочва БТА.