21:0 или краят на един 131-годишен рекорд

Тимът на Голдън Стейт Уориърс надигра Торонто Раптърс със 112:109 като гост и постави рекорд сред северноамериканските лиги за най-поредни победи на старта на сезона. Това стана исторически 21-и успех за "воините" в Националната баскетболна асоциация.

Голямата звезда на Голдън Стейт Стеф Къри завърши с 44 точки, а за Торонто Кайл Лоури наниза 41 точки.

Предишният рекорд от 20 поредни победи бе поставен през много далечната 1884 г. от бейзболния Сейнт Луис Маруунс.

В двубоя срещу Торонто отборът на Голдън Стейт спечели първата четвърт с 13 точки разлика, но постепенно загуби преимуществото си и всичко трябваше да се реши в последните минути. Къри игра великолепно в заключителните 12 минути и отбеляза 15 точки.

Юта Джаз пък сломи съпротивата на Индиана Пейсърс на свой терен със 122:119 след продължение.

С най-голям принос за успеха бе Дерик Фейвърс, който първо успя да изравни резултата в редовното време, а после вкара важни шест точки в допълнителните минути. В последните 11 секунди на продължението играчите на Пейсърс на три пъти опитаха да изравнят при 119:122, но безуспешно.

Пол Джордж реализира 48 точки за гостите, но те се оказаха недостатъчни.За победителите Фейвърс стана автор на 35 точки и 13 борби. И двамата баскетболисти записаха лични рекорди.