18-годишен талант взриви "Олд Трафорд" с два гола срещу Хъл Сити

Манчестър Юнайтед запази минимални шансове за Лига Европа след като победи тима на Хъл Сити с 3:1 в отложен мач.

„Червените дяволи“ се нуждат от победа в последния кръг срещу Саутхямптън, но ще трябва да чакат поражение на Тотнъм от Астън Вила в Лондон.

Последният мач на Юнайтед на „Олд Трафорд“ този сезон бе белязан от няколко много важни събития.

Играещият мениджър на Юнайтед Райън Гигс пусна двама абсолютни дебютанти сред титулярите – Том Лоурънс и Джеймс Уилсън.

Вторият се отблагодари по най-добрия начин като отбеляза два гола за Юнайтед. Освен това Райън Гигс влезе от треньорската скамейка на терена и записа последните си 20 минути на „Олд Трафорд“ в своята кариера. Очаква се 40-годишният футболист да прекрати кариерата си след края на сезона.

Като цяло Гигс заложи на по-различен състав, Фил Джоунс и Крис Смолинг започнаха в центъра на защитата, а Валенсия и Бюнтнер по бековете.

Карик, Кагава, Фелаини, Лоурънс и Аднан Януазай бяха в централната линия на терена, а единствен в атака бе 18-годишният Джеймс Уилсън. Двамата дебютанти нямаха нито един мач този сезон до тази вечер. Гигс ги извади директно от школата и ги пусна на терена, като показа че е е научил някои от номерата на Сър Алекс.

Янузай бе един от най-активните за Юнайтед в този мач. Той притесняваше постоянно левия бек на Хъл Сити. Така се стигна и до първия гол в 30-та минута, когато Янузай центрира в наказателното поле, където Фелаини отклони леко топката, за да стигне до Джеймс Уилсън, и той отбеляза първия си гол във Висшата лига.

4084288

Младият Уилсън получава поздравления от своите съотборници

Юнайтед владееше играта в тези минути, но задържаше дълго топката без сериозни опасности. В 60-та минута отново Янузай с типичния си пробив по дясното крило центрира към Фелаини, но вратаря Якупович изби удара на халфа. Там обаче отново бе Уилсън, който довкара отбитата топка и се разписа за втори път в мача.

4084287

Том Лоурънс също направи добро впечатление в този мач

Отговорът на Хъл не закъсня и още в следващата атака Фрайт върна един гол с удар от около 23 метра. Малко след това трибуните на „Олд Трафорд“ се изправиха два пъти на крака. Първо младия Уилсън напусна терена под аплодисментите, а след това мениджърът Райън Гигс се появи в игра на мястото на другия талант Том Лоурънс.

Робин Ван Перси замени Уилсън и сложи точка на спора с гол пет минути преди края, а асистенцията остана за Райън Гигс.

В даденото от съдията продължение Райън Гигс изпълни перфектен пряк свободен удар, но само перфектната намеса на вратаря лиши уелсецът от гол.