Наполи сложи тройка на Каляри и си гарантира бронзовите медали

Наполи се поздрави с класическа победа с 3:0 като домакин на Каляри в среща от 36-ия кръг на Серия А. По този начин неаполитанците ще завършат на трето място в италианското първенство, като вече и на хартия си гарантираха бронзовите медали.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес събраха 72 точки и имат непреодолим аванс от 11 точки пред четвъртия Фиорентина, който по-рано загуби с 3:4 при домакинството си на Сасуоло. Така южняците си осигуриха квота за участие в плейофите на Шампионската лига.

Преди двубоя от Наполи показаха спечелената през уикенда Купа на Италия на феновете си на "Сан Паоло".

Дрис Мертенс откри резултата в 33-ата минута от дузпа на 27-ия си рожден ден след нарушение в пеналта на Даниеле Конти срещу Горан Пандев. Две минути преди почивката Пандев удвои със засечка отблизо след отличен пас на Хосе Кайехон от дясно.

В 56-ата минута домакините получиха втора дузпа, след като Марко Силвестри фаулира в наказателното поле Пандев. Вратарят на гостите получи директен червен картон, но Марек Хамшик нацели напречната греда от бялата точка и резултатът остана непроменен.

В следващата атака Наполи все пак стигна до трето попадение. Блерим Джемаили вкара с добавка отблизо, след като резервата Влада Аврамов успя само да избие шут на Пандев.