Хеттрик на Берарди насред Флоренция носи победа на Сасуоло

Отборите на а Фиорентина и Сасуоло направиха страхотен мач в отложения двубой от 36-ия кръг на Серия А.

Новакът в Серия А изненада своя именит съперник като го победи с 4:3 като гост насред Флоренция.

С тази победа Сасуоло може да се спаси от изпадане в Серия Б. Със спечелените три точки новаците имат 31 пункта на 16-та позиция, като са с две повече от Болоня.

Шансовете на „виолетовите“ за шампионска лига преди този мач бяха илюзорни, но с тази загуба те вече нямат и теоретична възможност за третото място, където се намира Наполи.

В герой за Сасуоло се превърна младия Доменико Берарди, който реализира хеттрик и вече има 16 гола в Серия А този сезон.

19-годишният нападател стана известен този сезон като вкара четири гола на Милан за историческата победа с 4:3. Той е собственост на Ювентус, но играе под наем в Сасуоло.

Винченцо Монтела бе оставил голяма част от титулярите на резервната скамейка след злополучния финал за Купата на Италия в събота срещу Наполи. Сасуоло пък започна много надъхано и Домени Бербарди реализира своя хеттрик още през първото полувреме.

Младокът се разписа в 23-та, 33-та и 42-ра минута. Домакините върнаха един гол дел на защитника Гонзало, който се разписа от дузпа (на снимката), но Сансоне вкара четвърти гол за Сасуоло. Монтела пусна в игра Джузепе Рози и Хоакин. Фиорентина успя да намали резултата с два бързи гола на Роси и Куадрадо.

До края на мача и двата отбора имаха шансове, но Сасуоло изтръгна много важна победа за спасение.