18-годишно чудо измъкна Арсенал за Купата на лигата (резултати)

снимка: twitter.com

Арсенал се класира трудно за 1/4-финалите на Купата на лигата в Англия, след като се наложи над Норич с 2:1. В редовното време срещата на "Емирейтс" завърши при реми 1:1 и бе нужно продължение, което да определи победителя. Големият герой за тима на Арсен Венгер стана 18-годишният Едуард Нкетиа. Младежът влезе от скамейката при резултат 1:0 за "канарчетата", но се развихри и отбеляза две попадения, за да направи пълен обрат.

Джош Мърфи поведе втородивизионния отбор напред в резултата след красив прехвърлящ удар в 34-ата минута. Интересното е, че Нкетиа се появи едва в 85-ата минута, но с първото си докосване изравни резултата. Той получи чудесна асистенция от Франсис Коклен и отблизо разстреля мрежата на Норич.

В шестата минута от продълженията отново Нкетиа заби попадение и донесе победата на Арсенал. Той засече с глава центриране от корнер на Мохамед Елнени и хвърли феновете по трибуните в екстаз. До края на мача детето-чудо, преминало през школата на Челси, можеше да оформи своя хеттрик, а дори да вкара и 4 гола. Единият му удар обаче бе отразен от стража на "канарчетата", а другият мина на сантиметри от горната греда.

Манчестър Сити пък се промъкна към 1/4-финалите след рулетката на дузпите. "Гражданите" завършиха 0:0 у дома срещу Уулвърхемптън, но удариха "вълците" от 11 метра с 4:1. Точни за тима на Пеп Гуардиола от бялата точка бяха Де Бройне, Туре, Сане и Агуеро. За гостите Алфред Н'Диайе и Конър Коуди пропуснаха и така подариха успеха на Сити.

Манчестър Юнайтед изпита най-малко проблеми, след като победи Суонзи като гост с 2:0. И двете попадения за тима на Жозе Моуриньо бяха дело на Джеси Лингард.

Вижте изгряването на новата звезда на Арсенал ТУК!