15-годишна донесе бронз за Швейцария в женския хокей

Отборът на Швейцария победи Швеция с 4:3 и спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по хокей на лед за жени в Сочи.

Възпитаничките на Рене Камерер стигнаха до обрат след отлична игра в третата част.

Така швейцарките взеха първо отличие в историята си на Олимпиада. Олимпийският вицешампион от Торино 2006 Швеция имаше добър аванс от два гола след първите две третини.

Мишел Льовенхилм откри резултата в 14:00 минута, а Ерика Уден Йохансон удвои 62 секунди преди края на втората част.

И за двата гола асистенции записаха Сесилия Йостберг и Мария Линд. Швейцарките, бронзови медалистки от световното първенство в Бърлингтън 2012, успяха да изравнят с две попадения в разстояние на 4:55 минути в началото на третия период.

Сара Бенц намали в 41:18 минута, а Фьобе Щанц направи 2:2 при числен превес след асистенция на 15-годишната нападателка Алина Мюлер.

Джесика Луц вкара за 3:2 в 53:43 минута след грешка на шведките при изнасянето на шайбата от полето си.

В края скандинавките извадиха вратарката и пуснаха шести полеви играч, но 67 секунди преди сирената тийнейджърката Мюлер, коята на 12 март ще навърши 16 години, успя да вкара за 4:2 с удар от зоната на лявата була в собствената си половина.

Швеция отново извади вратарката си и 34 секунди преди края Пернила Винберг върна един гол, но за повече нямаше време. Флоранс Шелинг отрази 28 шайби за Швейцария, а Валентина Валнер завърши с 22 спасявания.