10 от Реал Мадрид показаха най-доброто от "белия балет"

Реал Мадрид показа, че навлиза във все по-добра и по-добра форма, след като записа поредната победа през този сезон, и то с числено малцинство срещу Галатасарай с 4:1 на “Сантяго Бернабеу“.

Липсата на Кристиано Роналдо не се оказа толкова решаваща в този двубой, след като дори с човек по-малко заради спорния червен картон на Серхио Рамос в 27' “белия балет“ затанцува за победата в този двубой.

Бейл реализира хубав гол в 37' от близо 30 метра след пряк свободен удар, като вратарят на турския гранд не се намеси адекватно. Само минути по-късно обаче Булут изравни за 1:1.

4048044

През втората част в герой за домакините се превърна Алваро Арбелоа, който вкара в 51' след контраатака, а след това асистира на Ди Мария за 3:1 в полза на 10-те играчи в бяло. В 80' пък Иско показа безграничния си талант, след като направи за смях защитата на Галатасарай и с минаващ удар направи 4:1.

Победата бетонира първото място на 9-кратния носител на Купата, който вече е с 13 точки след само една грешна стъпка и равен с Ювентус, който пък изскочи на втора позиция с 6 точки. С 4 е Галатасарай, а двата отбора се изправят един срещу друг, за да определят втория в класирането. Копенхаген има 4 точки и също шансове за първото място.

4048041

В състава на Реал Мадрид имаше много изненади, като на върха на атаката застана Хесе, а първият си старт в Шампионска лига получи и Каземиро. За Галатасарай изненадващо на пейката остана Уесли Снайдер.

4048046

Стартът беше повече от добър за домакините, като Гарет Бейл беше изведен по отличен натиск от Иско и остана очи в очи с вратаря на Галатасарай, но пропусна. След него Марсело осъществи брилянтен пробив, но Хесе сбърка при завършващия удар.

Постепенно гостите успяха да поизравнят играта, но Бейл се отчете с нов пропуск. В 27' обаче всичко се промени, когато Болут успя да се измъкне от Рамос, а след това се строполи на земята без видим контакт между двамата. Това обаче беше достатъчно за съдията да покаже директен червен картон на защитника. Това доведе до смяната на Хесе за Начо, а Арбелоа се премести в центъра.

4048048

Въпреки това Реал Мадрид първи стигна до гол, след като Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар в 37', а Исчин не прецени добре топката и ѝ позволи да влети във вратата без никакви проблеми.

Само минута по-късно обаче блесна гения на Дидие Дрогба, който разсече защитата на домакините с брилянтен пас, а Булут мина между Пепе и Арбелоа, за да прониже Икер Касияс за 1:1.

До края на полувремето гостите пропуснаха да завършат с гол няколко силни атаки по крилата, докато Бейл се отчете с още един пропуск след нов хубав пас зад защитата, този път на Ияраменди.

4048043

Втората част започна с грешка в защитата на Реал Мадрид, която позволи на Булут да излезе сам срещу Касияс и да се разпише, но съдията отсъди засада. В 52' пък защитата на гостите беше матирана за втори път, когато Ди Мария намери оставения непокрит Арбелоа, а десният бранител успя да отбележи – 2:1.

Няколко минути по-късно Арбелоа направи страхотен пробив в наказателното поле и беше повален от защитник, но съдията показа жълт картон за симулация, каквато нямаше – втора спорна ситуация в ущърб на домакините.

4048045

Това нямаше значение в 63', когато отново Арбелоа бе в центъра на събитията – десният бек напредна и намери отлично Анхел Ди Мария, който без проблеми реализира за 3:1 в полза на “кралския клуб“.

До края на срещата Касияс се намеси на два пъти решително, за да спре Галатасарай от мисли за обрат, а в 80' Иско се подигра с гостуващата защита, мина покрай петима и вкара лесно покрай вратаря – 4:1.