Миланов и ЦСКА не спряха похода на Байерн към рекорд

Байерн (Мюнхен) постигна 5-та поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига и продължи да бъде единственият отбор в турнира, който е спечелил всичките си мачове в груповата фаза.

Действащият шампион на Европа порази с 3:1 ЦСКА (Москва) на заснежения стадион „Химки Арена“, като българският национал Георги Миланов започна като титуляр за „армейците“ във втори пореден мач от Шампионската лига.

Байерн постави страхотен рекорд от 10 поредни победи в най-силния турнир – запоследно тимът преклони глава пред Арсенал на „Алианц Арена“ с 0:2, но оттогава досега немската машина ниже единствено успехи на терена. Досегашното върхово постижение по отношение на поредните победи бе 9 на Барселона през сезон 2002/2003.

Баварците поведоха в резултата с първата си контраатака в 17-ата минута чрез Ариен Робен, но домакините имаха достатъчно възможности, за да изравнят резултата до края на първата част. В 56-ата минута обаче страхотен пробив на Марио Гьотце завърши с точен изстрел за немския национал, който се разписва във втори пореден двубой след гола срещу Борусия (Дортмунд) в дербито от Бундеслигата миналия уикенд.

4047981

Кейсуке Хонда намали на 1:2 в 61-ата минута от дузпа, но при 0:1 изпусна две чисти положения за изравняване. В 65-ата пък Томас Мюлер възстанови комфортния аванс на гостите също с точен изстрел от бялата точка – 1:3.

Така Байерн (Мюнхен) продължава да бъде убедителен лидер в Група D на Шампионската лига с пълен актив от 15 точки и впечатляващата голова разлика от 15:2. Баварците още не могат да празнуват първото си място със сигурност, защото има минимален шанс Манчестър Сити да ги измести.

4047979

Гражданите“ приемат Виктория (Пилзен) от 21:45 часа днес и при победа ще имат 12 пункта, като финалният сблъсък в групата е между двата гранда на стадион „Алианц Арена“. Тогава при евентуален разгромен успех на Сити Байерн би се смъкнал от първата позиция, макар че такъв сценарий е теоретичен на този етап.

ЦСКА (Москва) остава на трета позиция с 3 точки, докато Виктория (Пилзен) все още е без актив.

4047986

В 17-ата минута първата качествена акция на Байерн завърши с гол, след като Томас Мюлер направи пробив по лявото крило, нахлу в пеналтерията и подаде назад за връхлитащия Робен, който с левия крак прати кълбото неспасяемо в мрежата за 0:1.

Това бе единственото положение в актива на Байерн преди почивката, докато домакините имаха доста прилични шансове да разпечатат Мануел Нойер. Най-големите им пропуски обаче станаха в самото начало на второто полувреме, когато Кейсуке Хонда на два пъти не можа да преодолее вратаря на Байерн, останал сам срещу него.

4047978

Марио Гьотце с фамозен пробив през защитата на „армейците“ си проправи път за стрелба и прониза Игор Акинфеев за 0:2 в 56-ата минута, с което прекърши крилете на домакините. Все пак, в 61-ата Данте спря с ръка топката в наказателното поле и Хонда намали на 1:2 от бялата точка.

Гьотце нацели дясната греда от малък ъгъл 5 минути по-късно, а топката стигна до Робен, който беше фаулиран от Шенников в наказателното поле. Томас Мюлер хладнокръвно реализира от дузпата и възстанови аванса на гостите – 1:3.

4047984

ЦСКА изпусна още един отличен шанс да стигне до гол в 75-ата минута, когато Георги Миланов подаде великолепно топката за Зоран Тошич, който от 10-ина метра нацели горната греда.