Гаф на Азар продължи падението на Челси

Най-добрият играч във Висшата лига през миналия шампионски за Челси сезон Еден Азар се оказа антигерой за и без това намиращия се в криза лондонски клуб. Белгийската звезда единствен пропусна да вкара при рулетката на дузпите и носителят на Купата на лигата Челси бе елиминиран на осминафинал от Стоук Сити.

Редовното време и продълженията на стадион „Британия“ завършиха наравно 1:1, като не лиспваше драма и преди да се стигне до наказателните удари. В 53-ата минута един от най-изявените играчи на „грънчарите“ Джонатан Уолтърс откри резултата в полза на домакините, но в 91-ата минута Лоик Реми възстанови равенството и спаси „сините“ от Лондон от отпадане в редовното време.

В 93-ата минута Фил Бардзли получи втори жълт картон и Стоук Сити трябваше да изиграе продълженията с човек по-малко, но това не помогна на Челси и гостуващият тим така и не разпечата вратата на фантастичния вратар Джак Бътланд.

Така се стигна до рулетката на дузпите, а в нея девет от десетте изпълнения бяха безапелационни. Звездата Еден Азар, който доскоро нямаше нито една пропусната дузпа в кариерата си, се оказа единственият играч, който не успя да реализира от бялата точка и закопа отбора си – 5:4 за Стоук и прогрес за „грънчарите“.

Сезонът на Жозе Моуриньо става все по-катастрофален, след като тимът му отпадна от турнира, който миналата година спечели, а в първенството се представя крайно неубедително.

За капак в 32-ата минута Диего Коста получи контузия в ребрата и бе заменен принудително, като не е ясно дали ще е готов за дербито с Ливърпул през уикенда – според медиите в Англия именно изходът от този двубой ще реши бъдещето на Специалния.