10 от Базел изхвърлиха Залцбург от Лига Европа

Отборът на Базел се класира за четвъртфиналите в Лига Европа, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на австрийския Залцбург.

Първият мач на “Санкт Якоб Парк” бе завършил при нулево реми и така победата на чужд терен осигури продължаване напред за полуфиналиста от миналия сезон.

Успехът на Базел е достоен за възхищение, защото швейцарците играха почти цял мач с човек по-малко на терена, след като Марек Сухи получи директен червен картон още в 9-ата минута.

Статуквото на терена бе възстановено в 86-ата минута, когато под душовете бе пратен и Алан де Карвальо от Залцбург.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха в резултата след 22 минути игра, а точен бе Джонатан Сориано.

През второто полувреме обаче гостите стигнаха до пълен обрат. Първо Марко Щрелер изравни в 50-ата минута, а в 60-ата Гастон Сауро удвои, правейки задачата на Залцбург изключително сложна.

При този резултат австрийският шампион имаше нужда от два гола, за да отстрани съперника си. До края на мача футболистите на Залцбург се хвърлиха в атаки, търсейки поне изравняване, но до нов гол в мача не се стигна и така Базел стана поредният четвъртфиналист в Лига Европа.