Дузпи решиха севилското дерби в Лига Европа

Отборът на Севиля е последният четвъртфиналист в Лига Европа, след като отстрани градския си съперник Бетис след изпълнение на дузпи.

Очакванията за люто градско дерби се оправдаха и двата тима сътвориха истински трилър. Редовното време завърши с победа с 0:2 за гостите от Севиля и след същия резултат за Бетис в първия мач, всичко трябваше да се реши след изиграването на две продължения по 15 минути.

В тях гол не падна и така се стигна до рулетката на дузпите, в която по-здрави нерви показаха футболистите на Севиля и така двукратният победител в турнира продължава напред.

Домакините от Бетис си бяха осигурили комфортна преднина от два гола след първия мач на “Рамон Санчес Писхуан”, но Севиля върна интригата с гол на Хосе Антонио Рейес в 20-ата минута.

Алберто Морено центрира в наказателното поле и бившият испански национал засече топката в мрежата на Бетис за 0:1.

По-опасните положения преди почивката бяха в първата му половина на частта, след което двата отбора водеха сериозна битка в средата на терена.

Второто полувреме започна с пропуск на Леонардо Баптищао за Бетис, а Севиля отговори със излизане на Стефан Мбиа очи в очи с вратаря на домакините Антонио Адан, но последният успя да се справи и спаси.

Последваха положения пред Баптищао и Хуанфран, но ударите и на двамата бяха извън вратата. В 57-ата минута Баптищао бе много близо о изравняване на резултата, но топовният му удар от около 25 метра мина на сантиметри от вратата.

Малко по-късно отново бразилецът бе главно действащо лице в наказателното поле на Севиля, но стражът Бето успя да избие с крак изстрела му.

Двубоят продължи двояко, с атаки и към двете врати. Така се стигна до 75-ата минута, когато Карлос Бака отбеляза втори гол във вратата на Бетис. Алберто Морено напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Бака, за да засече топката в мрежата на домакините.

Битката на терена продължи с пълна сила, но до края на редовното време до нови попадения не се стигна и така изходът от двубоя трябваше да бъде решен след продължения.

В тях на-опасното положение бе пред вратата на Бетис. Антонио Адан на два пъти спаси домакините, след като първо отрази удар на Бака, а след това и добавката с глава на Кевин Гамейро в края на първия добавен период.

В крайна сметка голове в продълженията не паднаха и победителят трябваше да бъде излъчен слез изпълнение на дузпи. При тях пропуски за Бетис направиха Н’Диайе и Ноно, докато единственият, който не успя да отбележи за Севиля, бе Витоло, който изпусна откриващата дузпа.