Живко Миланов и Васлуй не можаха да се опрат на Интер

снимка: Guliver/Getty Images

Живко Миланов и неговият Васлуй не успяха да се противопоставят на италианския гранд Интер в плейофния мач от турнира Лига Европа.

Пред собствена публика на стадион „Чеахлаул" в Пиатра Неамт Васлуй загуби с 0:2 и бе напълно надигран от „нерадзурите".

Българският бранител Миланов изигра пълни 90 минути в мача, но не можа да попречи на Естебан Камбиасо да открие резултата в полза на гостите в 23-ата. Уесли Снайдер изпълни ъглов удар, след който топката беше изчистена, но право в обсега на аржентинеца, чието технично воле прати кълбото в мрежата за 0:1

Новото попълнение на Интер Родриго Паласио откри головата си сметка за отбора в Лига Европа в 73-ата минута и до голяма степен елиминира интригата за реванша. Отново Снайдер бе в основата на ситуацията, след като проби в противниковото поле и веднага намери Паласио.

Неговото първо докосване не бе особено технично, но последвалият удар от малък ъгъл отдясно не остави никакви шансове на вратаря на Васлуй - 0:2.

Така резултатът остава минимални шансове за домакините да преодолеят тази предварителна фаза и да влязат в групите на Лига Европа.

Друг европейски гранд във втория по сила турнир - Ливърпул - постигна победа с 1:0 при гостуването си на шотландския Хартс. Единственото попадение в актива на „червените" бе автогол на Уебстър в 78-ата минута, който на практика донесе минималния успех.

Тимът, воден от Брендън Роджърс, излезе в този двубой с почти всички футболисти, които се очаква да бъдат титуляри през сезона.