Бурсаспор 3 пъти преодоля Ники Михайлов в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Бурсаспор постигна успех с 3:1 при домакинството си на Твенте в мач от плейофната фаза на турнира Лига Европа. На стадиона „Бурса Ататюрк" местният тим успя да осъществи пълен обрат в резултата, след като се оказа догонващ в 30-ата минута и дори си осигури комфортен аванс преди ренанша в Еншеде.

Отборът на Николай Михайлов поведе с гол след половин час игра на Чадли, но 4 минути преди края на първото полувреме домакините взривиха стадиона с изравнително попадение, дело на Батала.

Шестак даде аванс на Бурсаспор в 53-ата минута, а отново Батала наказа Михайлов в 82-ата минута и по този начин донесе повече поводи за усмивки в лагера на турския клуб.

Така българският национал и неговите съотборници ще трябва да търсят минимум два чисти гола в реванша пред своите фенове.

Димитър Рангелов откри резултата в полза на новия си отбор Люцерн срещу Генк още в 7-ата минута на двубоя от плейофите на Лига Европа. В крайна сметка домакините спечелиха с 2:1 и запазиха шансове за участие в груповата фаза на втория по сила турнир.

В други интересни сблъсъци от ранния поток мачове в плейофите на Лига Европа Анжи Махачкала надигра с 1:0 друг холандски представител - АЗ Алкмаар. Единственото попадение бе дело на Траоре в 53-ата минута на срещата.

Отпадналият от предварителната фаза на Шампионската лига Шериф бе надвит с 1:2 в Тираспол от Олимпик Марсилия. Българският вратар Владислав Стоянов капитулира на два пъти при изстрелите на ганайския национал Андре Аю в 18-ата и 53-ата минута, а голът за домакините бе дело на Пажович в 27-ата.

Кейсуке Хонда пък донесе победа на ЦСКА Москва като гост на АИК в Стокхолм с 1:0.

Металист Харков срази с 2:0 при визитата си в Букурещ местния Динамо.