ПСВ без Манолев смаза Зета, Спортинг без Божинов не впечатли

Без Станислав Манолев в групата си ПСВ Айндховен спечели убедително с 5:0 гостуването си на Зета в Черна гора.

„Филипсите" тотално разгромиха скромния си опонент след почивката и нанизаха цели 4 безответни попадения, а иначе още във 2-ата минута Ола Тойвонен бе открил резултата в полза на гостите.

Тим Матавц се разписа за 2:0 в 74-ата минута, когато се започнаха големите главоболия за домакините от западната ни съседка. В 77-ата Кевин Строотман покачи на 3:0, а 5 по-късно Ленс бе точен за 4:0. Крайният резултат бе оформен от завърналия се от Милан ветеран Марк ван Бомел в 90-ата минута.

Също без Валери Божинов в състава си Спортинг не впечатли особено с изявите си при гостуването на Хорсенс в Дания. „Лъвовете" стигнаха до равенство 1:1, след като губеха още от 15-ата минута на срещата, когато Спелман даде аванс на домакините. В 79-ата Карило бе точен в полза на Спортинг за 1:1, като резултатът предполага, че португалският гранд ще има сериозни шансове за класиране в груповата фаза.

Отстранилият ЦСКА тим на Мура загуби с 0:2 домакинството си на Лацио и вероятно ще се раздели с европейското си участие. Ернанеш в 31-ата и Мирослав Клозе в 59-ата минута бяха точни за римските „орли".

В друга среща миналогодишният финалист в турнира Атлетик Билбао разгроми с 6:0 ХИК Хелзинки без звездите си Хави Мартинес и Фернандо Йоренте в състава. Очаква се те двамата да финализират трансферите си в близките дни - нападателят вероятно ще акостира в Ювентус или Арсенал, докато вътрешният полузащитник е цел на Байерн Мюнхен.

Новото попълнение от Валенсия Адурис вкара 2 гола за Атлетик, а по един добавиха Сусаета, Ираола и Иниго Перес.

Някогашният съперник на Локомотив София в Лига Европа - Шльонск - загуби с атрактивното 3:5 домакинството си от Хановер. Гостите от Германия поведоха с 2:0, след което с 3:1, но отборът от Вроцлав успя да изравни до 3:3. В последните 8 минути от срещата обаче Ханоер реализира победните си 2 гола.