Завърши световното първенство по аеробна гимнастика в "Арена Армеец"

Испанецът Иван Парехо спечели титлата при мъжете на световното първенство по аеробна гимнастика, което завършва днес в "Арена Армеец" в София. Испанецът получи оценка 22.200 точки на финала, информира БТА.

Втори се класира Мирча Замфир (Румъния) с 21.650 точки. Третото място разделиха Ли Лянфа (Китай) и Мирча Бринзя (Румъния) с по 21.600 точки.

При смесените двойки златото разделиха Валентин Мавродинеану/Андреа Богати (Румъния) и Сара Морено и Висенте Йорис (Испания). Двата дуета получиха по 21.650 точки. На трето място е Максим Гринин и Евгения Кудимова (Русия) с 21.550 точки.

При групите световната титла спечели Китай с 22.200 точки, пред Франция с 21.750 точки и Румъния с 21.700 точки.

В крайното класиране по медали Испания спечели три златни отличия, Румъния е с два златни, един сребърен и три бронзови медали, а на трета позиция е Китай с две златни и две бронзови отличия. С красива церемония беше закрито световното първенство.

В нея взеха участие Валя Балканска, трупата на Нешка Робева, състезатели по художествена гимнастика и акробатика и други.

Президентът на ФИГ Бруно Гранди остана впечатлен от домакинството на България и даде висока оценка за организацията на състезанието.