Бронз за България от Европейското по спортна акробатика за юноши

България спечели бронзов медал от 7-о европейско първенство по спортна акробатика за юноши и девойки (11-16 и 12-18 години), което се провежда в португалския град Одивелаш.

Четворката юноши в категория 11-16 години в състав Мартин Стоянов, Стоил Стоянов, Ивайло Велев и Мариян Великов завърши на трето място на финала с оценка от 26.500 точки.

Победители са руснаците Артьом Балашов, Шарафудин Бураков, Николай Федосов и Валери Тухашвили с 28.600 точки. България имаше представители във финалите на още три дисциплини.

Пети места заеха женската двойка 11-16 години Мими Казакова/Мирела Костадинова, двойката мъже 11-16 години Виктор Тодоров/Калоян Николов и четворката мъже 12-18 години Андрей Андреев, Константин Асенов, Денис Павлов и Любослав Велев.

При подрастващите в шампионата участват общо 527 състезатели от 22 държави. От 23-и октомври стартират квалификациите на 26-о европейско първенство по спортна акробатика за мъже и жени в Одивелаш.