Деница Паричкова 6-та на СП по аеробна гимнастика

Шампионката на страната Деница Паричкова се класира на шесто място във финала за жени индивидуално на 12-ия световен шампионат по спортна аеробика в София, информира БТА.

22-годишната българка получи оценка 20.800 точки и раздели шестата позиция с Кюн Хун Шин (Корея). Шампионка очаквано стана испанката Сара Морено с резултат 21.650 точки. Среброто взе Орели Жули (Франция) с 21.350 точки. Трета завърши родената в България Любов Газов, която се състезава за Австрия.

"Като цяло съм доволна от представянето ми на световното, защото дълго чаках завръщането си в големия спорт. Но съм и леко разочарована, че не можах поне да повторя класирането си от квалификациите, където завърших с четвърти резултат.

С треньорката ми Маргарита Стоянова смятаме, че във финала не играх по-лошо", заяви Деница Паричкова. Софиянката, която е състезателка на клуб "Левски Йова Спорт", през последните две години претърпя операции и на двете колена.

Днес в зала "Арена Армеец" се проведе и финалът при тройките. Титлата поделиха отборите на Република Корея (Гуонек Ким, Кюн Хо Ли и Джусун Рю) и Китай (Лъ Тао, Лей Чъ и Минчжъ Хан) с по 22,300 точки, а Румъния спечели бронзовите медали с 22.100 точки.

Отборно на първо място е Румъния, пред Франция и Китай. За това класиране важат и оценките от квалификациите във всички категории.

Първенството завършва утре с финалите за мъже индивидуално, смесени двойки и при групите. Входът в залата е свободен, а БНТ ще излъчва състезанията директно от 13.45 часа.