Задна ножица и непримирим дух върнаха Наполи в играта (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Наполи се върна с пълна сила в битката за Скудетото, след като надделя трудно с 4:2 като домакин на Удинезе в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Южняците изоставаха на два пъти в резултата след голове на Якуб Янкто и Сванте Ингелсон, но Лоренцо Инсиние и Раул Албиол съумяха да изравнят. В самия край на мача Аркадиуш Милик и Лоренцо Тонели донесоха ценните три точки за тима на Маурицио Сари.

Домакините изостанаха в 41-ата минута, след като изпуснаха Янкто в пеналта и той вкара на празна врата. В 45-ата обаче Инсиние успя да върне равенството с премерен шут по земя.

След почивката Ингелсон пак изведе гостите напред и шокира феновете на "Сан Паоло", преди Раул Албиол да засече центриране на Кайехон във вратата на "зебрите". В 70-ата минута дойде мигът на Аркадиуш Милик, който се възползва от объркване в защитата на Удинезе и с добавка засече за 3:2.

Пет минути по-късно Кайехон центрира от корнер, а Тонели надскочи отбраната на гостите и заби топката в мрежата с глава за крайното 4:2.

Така с успеха неаполитанците събраха актив от 81 точки и се възползваха максимално от грешката на лидера Ювентус. "Бианконерите" завършиха наравно 1:1 като гости на Кротоне и имат 85 точки на върха. Алекс Сандро изведе гостите напред с гол в 16-ата минута, но Юве стана жертва на невероятна задна ножица, дело на Сими. Той отбеляза в 65-ата минута и помогна на Наполи да се доближи до "бианконерите". Двата тима имат пряк сблъсък до края и интригата ще е жива до последно.