Байерн срещу бъдещия си треньор на финал за Купата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Айнтрахт (Франкфурт) за втора поредна година се класира на финала за Купата на Германия. Късно снощи тимът на Нико Ковач надделя с минималното 1:0 над Шалке като гост на "Фелтинс Арена" и елиминира отбора от Гелзенкирхен на полуфиналите в надпреварата. Това поставя интересен парадокс, тъй като в битката за титлата Ковач ще се изправи срещу бъдещия си отбор - Байерн (Мюнхен). Бавалците отстраниха Леверкузен в другия полуфинален мач.

Единственото попадение за гостите отбеляза Лука Йович в 75-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от корнер на Джонатан де Гузман. До края Шалке опита да изравни, но силите на "кралскосините" не стигнаха. Айнтрахт дори остана с човек по-малко в 81-ата минута, след като Желсон Фернандес бе изгонен.

Финалният сблъсък между Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт) е на 19 май на "Олимпиащадион" в Берлин. Нико Ковач ще опита да накаже бъдещия си тим и да триумфира в надпреварата, след като миналата година се препъна точно на финала. Тогава Борусия (Дортмунд) грабна трофея, след като надви Айнтрахт с 2:1.