Атлетико яде здрав пердах, Барса е на победа от титлата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Атлетико (Мадрид) направи живота на Барселона в Примера Дивисион още по-лесен, след като претърпя тежко поражение с 0:3 от Реал (Сосиедад). Успехът за баските на "Аноета" в мач от 33-ия кръг означава, че каталунците се нуждаят само от един успех в оставащите 5 мача, за да триумфират с титлата. Те водят на върха с 83 точки - 12 повече от "дюшекчиите", но ако запазят тази разлика и в следващия кръг, ще станат шампиони заради предимството в преките сблъсъци с "лос рохибланкос".

В 27-ата минута Уилиан Жозе изведе домакините напред в резултата. Аднан Янузай проби по десния фланг и върна топката на точката за дузпата, където нападателят я закова във вратата на Ян Облак.

Атлетико опита всичко, но в 80-ата минута мачът приключи. Влезлият като резерва Хуанми Хименес отбеляза за 2:0 след прекрасна ходова акция. Играч на баските пусна топката към Жозе, а той с пета изведе Хуанми, матирайки защитата на гостите. Нападателят остана сам срещу Облак и го прехвърли красиво.

Той отбеляза и трето попадение във вратата на "дюшекчиите" в последната минута от редовното време. Алберто де ла Бела центрира от левия фланг, а Хуанми остана непокрит и с глава фиксира крайното 3:0.

Шампионатът може да приключи срещу Депортиво Ла Коруня на 29 април, което означава, че Барса може да приеме Реал (Мадрид) на "Ноу Камп" като шампион. Това може да се случи в мача от 36-ия кръг на първенството. "Белия балет" пък вече заяви, че няма да прави шпалир на каталунците. Реал (Сосиедад) пък не се бори за нищо, тъй като е на 11-0 място с 43 пункта.