Ювентус отново е едноличен лидер в Серия А

Шампионът в Серия А Ювентус отново е едноличен лидер във временното класиране, след като тази вечер "бианконерите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Емполи в среща от 10-ия кръг.

Андреа Пирло и Алваро Мората донесоха успеха на "старата госпожа", като по този начин Ювентус отново дръпна с три точки пред втория Рома.

По-рано днес "вълците" загубиха гостуването си на Наполи, оставайки с актив от 22 точки на сметката си. Ювентус е едноличен лидер с 25, а Емполи остава 17-и с едва 7 пункта актив.

На почивката резултатът на "Стадио Карло Кастелани" бе равен, но през вторите 45 минути "бианконерите" стигнаха до своето. Ветеранът Андреа Пирло разпечата вратата на Емполи с пореден перфектно изпълнен пряк свободен удар, а влизането в игра на Карлос Тевес раздвижи играта на Юве, водейки и до второ попадение след асистенция на аржентинеца.

Както и се очакваше, наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри даде почивка на Карлос Тевес и стартира с Алваро Мората и Себастиан Джовинко в предни позиции. Андреа Пирло зае мястото си в халфовата линия на шампионите, където стартираха още Клаудио Маркизио и Артуро Видал. Роберто Перейра и Квадво Асамоа започнаха по двата фланга, докато освен Карлос Тевес на пейката остана и Пол Погба.

Масимо Макароне и Мануел Пучарели започнаха в атака за Емполи, а Пьотр Зелински трябваше да подпомага двамата нападатели от втора позиция. Матиас Весино и Даниеле Кроче стартираха по двата фланга за домакините.

Шампионите стартираха по-активно срещата на „Стадио Карло Кастелани“, като футболистите на Макс Алегри не се притесняваха да обстрелват пазената от Давиде Баси врата. В 9' „бианконерите“ обсадиха вратата на Емполи, но изстрели на Видал и Джовинко бяха блокирани. В 15' централният бранител на Юве Анджело Огбона можеше да открие резултата, но италианският национал не успя да вкара от границата на наказателното поле.

4122183

И до почивката Ювентус продължи да доминира над своя съперник, но за съжаление на Масимилиано Алегри чистите шансове пред вратата на домакините липсваха. И до края на полувремето тимът на Емполи не се пропука в дефанзивен план, което и гарантира на домакините позитивен резултат преди подновяването на играта.

И след почивката Ювентус продължи да търси така важния първи гол, като в 56' Клаудио Маркизио не бе далеч от целта. „Осмицата“ се озова на стрелкова позиция и не се поколеба, но топката премина на сантиметри покрай страничната греда на вратата.

4122186

И когато нападателите на Юве не бяха в състояние да си свършат работата, отново дойде моментът Андреа Пирло да вземе нещата в свои ръце. В 61' гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар пред вратата на Емполи, като зад топката застана геният с №21. Пирло демонстрира добре познатата си прецизност и намери един от ъглите зад Баси, матирайки стража на домакините – 0:1.

Само няколко минути по-късно Джанлуиджи Буфон трябваше да демонстрира класата си, лишавайки Емполи от изравнителен гол. Защитата на Ювентус не се ориентира добре, което и позволи на Масимо Макароне да отправи удар в очертанията. Капитанът на „старата госпожа“ обаче реагира блестящо и отрази.

4122184

В 68' Масимилиано Алегри все пак гласува доверие на Карлос Тевес, което и внесе сериозен импулс в играта на Ювентус. Именно аржентинският нацционал асистира на Алваро Мората, който в 72' отбеляза впечатляващ гол във вратата на Емполи. Младият испански нападател получи кълбото в пеналтерията на домакините и стреля брилянтно с левия крак, оставяйки Баси без шансове за намеса – 0:2.

Шест минути преди края шампионите можеха и да сложат точка на спора, но Давиде Баси спаси вратата си от втори гол. Резервата Карлос Тевес можеше да ознаменува с попадение появата си на терена, но стражът на Емполи показа класа и отрази изстрела на нападателя.