ПСЖ притисна Марсилия на върха във Франция след обрат

Френският шампион Пари Сент Жермен стигна до изключително ценна победа тази вечер, след като стигнаха до обрат и 2:1 при гостуването си на Лориен в мач от 12-ия кръг на френската Лига 1.

Мачът се развиваше в полза на домакините през първата част, като Лориен действаше много съобразително в защита, а в нападение изглеждаше по-опасен. Така се стигна до 43', в която защитата на шампионите не беше подготвена и след чудесен пас на Аю Гереро разпечата вратата на Сиригу.

Втората част почна с масирани атаки на столичани, които точно час и една минута след началото на мача успяха да изравнят. След грешка на защитата Кавани се озова сам срещу вратаря на домакините и не сбърка - 1:1.

В 62' Лоран Блан извърши двойна смяна, пускайки Баебек и Марко Верати на терена, а само 6 минути по-късно именно двамата комбинираха и юношата Баебек успя да реализира, носейки 3-те точки на своите.

Благодарение на победата ПСЖ отново е на втора позиция в класирането на Лига 1 след тежкото начало на първенството. Момчетата на Лоран Блан са с 24 точки и са само на 1 от Олимпик Марсилия, но лидерът в класирането е с мач по-малко.