Сент Етиен разгроми защитаващия титлата си отбор на Монпелие с 4:1 в среща от 24-ия кръг на френското първенство и продължава да притиска първите три отбора в класирането.

Зелените от Сент Етиен събраха 40 точки, на 2 от третия Олимпик Марсилия и на 5 от Лион, които играят днес. Начело е Пари Сен Жермен, който в петък отнесе Бастия с 3:1.

Вижте видео от головете в срещата, играна на изцяло заснежен терен.

Гостите се поизкачиха в класирането след двете победи преди този мач и с 35 точки са на 9-а позиция. Още в 13-ата минута обаче бразилецът Брандао откри резултата, а в 29-ата Пиер-Емерик Обамеянг направи 2:0 със своето 13-о попадение през сезона.

Три минути след началото на второто полувреме Йоан Моло окончателно уби интригата с третия гол в мрежата на гостите. Веднага след това срещата беше прекратена за известно време заради обилен снеговалеж, а след това и доиграна. Реми Сабела върна един гол за гостите, а ветеранът Матийо Бодмер оформи крайното 4:1 в 77-ата минута.

Ница пропусна да се доближи до Марсилия на 3-ата позиция, след като приключи у дома с Лориен само 1:1. Футболистите от Лазурния бряг имат 39 точки и се класират 5-и към момента. Гостите от Лориен, които са 8-и с 36 точки, откриха резултата в 75-ата минута чрез Лукас Марек.

След 6 обаче Валентен Есере изравни за домакините. Аячо се измъкна от зоната на изпадащите, след като се пребори с Бордо и спечели с 1:0.

Полузащитникът Рикардо Фати осигури 28 точки на корсиканците, които вече са на 13-о място. На дъното остават Нанси, който падна у дома с 1:2 от друг закъсал отбор- Реймс, както и Троа.

Двата отбора са с по 18 точки, на 5 след Сошо, който заема спасителното 17-о място, посочва БТА.