Суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо наниза 21-ия си хеттрик за „белия балет" в разгромната победа с 4:1 над Севиля в 23-ия кръг на Примера дивисион.

Така португалецът доказа, че се намира в прекрасно състояние преди „мача на сезона" за него и отборът му - с Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

Реал Мадрид обаче остава на цели 13 точки зад лидера Барселона и на 4 от втория Атлетико Мадрид, които са и с мач по-малко.

Днес още в 13:00 часа за първи път през настоящата кампания каталунският колос ще изиграе мач от кръга - домакинство на Хетафе. Атлетико пък гостува на Райо Вайекано от 22:00 часа.

В 26-ата минута на мача със Севиля Роналдо финтира футболист на гостите и стреля превъзходно с левия крак, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Веднага след почивката "белите" покачиха на 3:0, а точен отново бе Кристиано. Португалецът се възползва от ужасна грешка на Фацио и вкара на Бето.

След час игра Роналдо оформи и хеттрика си, покачвайки на 4:0.

Така Реал се забавляваше на терена в типичен стил за „лос меренгес", докато големият съперник Юнайтед днес има отговорната задача да приеме Евертън на „Олд Трафорд" от 18:00 часа българско време.

Real Madrid 4-1 Sevillaby goalsarena2012