Витес и ПСВ не се победиха в дербито

Витес (Арнем) и ПСВ Айндховен завършиха 2:2 в дерби от 22-ия кръг на холандското първенство, след което филипсите събраха 47 точки и водят с 4 пред 2-ия Аякс, който има днес домакинство на Рода.

Витес е 6-и с 39 точки, а Твенте с българския национален вратар Николай Михайлов има 42 на 3-ото място и днес гостува на Цволе.

Мачът предложи много емоции и напрежение, а още в 19-ата минута белгийският национал Дрийс Мертенс откри за гостите от ПСВ от дузпа.

Той самият си изработи наказателния удар, след като влезе в наказателното поле и беше съборен от Гурам Кашия. Вилфред Бони, който се завърна от турнира за Купата на Африка след ангажиментите си за Кот д'Ивоар, изравни за Витес също от дузпа в 77-ата минута заради игра с ръка.

Само минута по-късно обаче Джеорджинио Вейналдум вкара втори гол за гостите при контраатака, разсякла на две центъра на защитата на жълто-черните.

За Вейналдум това е 12-о попадение от началото на сезона, а в 83-ата минута Тео Янсен беше отстранен с директен червен картон заради ритник без топка по Кевин Строотман.

Вилфрид Бони обаче направи 2:2 минута преди края на редовното време, засичайки центриране на Патрик ван Аанхолт.