Лидерът в НБА Сан Антонио прекъсна серията си от пет поредни победи след поражение от Голдън Стейт със 101:107 след продължение.

Джарет Джек бе най-полезен за Голдън Стейт с 30 точки и 10 борби, а Дейвид Лий добави 25 точки и 22 борби.

За Сан Антонио се отличи Дани Грийн с 20 точки, а Тим Дънкан добави 19 точки и 18 борби.

Оклахома Сити победи Минесота със 127:111 и прекъсна серия от три поредни загуби в НБА. Ръсел Уестбрук вкара 37 точки, а Кевин Дюрант добави 27 за успеха.

Въпреки колебливите изяви напоследък, Оклахома остава втори в класирането, като само Сан Антонио е с по-добър баланс в асоциацията.

Хюстън изравни рекорда си за най-много поредни победи срещу един и същ съперник, след като се наложи за 13-и пореден път над Бруклин със 106:96.

Хюстън пропиля 15 точки аванс в четвъртата част, но успя да стигне до победата след силна игра в заключителните минути. Джеймс Хардън и Карлос Делфино вкараха по 22 точки за Хюстън.

Чикаго разгроми отбора на своята легенда Майкъл Джордан - Шарлот, със 105:75. Джордан, бивш играч на Чикаго и настоящ собственик на Шарлот, седна на пейката на Шарлот, но малко преди края на първото полувреме стана и не се върна повече в залата.

Таж Гибсън вкара 17 точки, а Карлос Бузър добави 10 точки и 10 борби за успеха на "биковете".

Мемфис записа шеста поредна победа след 88:82 над Орландо. Марк Гасол се отличи с 19 точки и 13 борби, а Зак Рандолф добави 16 точки и 14 борби за успеха на Гризлис.

Лос Анджелис Лейкърс надигра Портланд със 111:107 в деня на погребението на собственика на Лейкърс - Джери Бъс. Коби Брайънт реализира 40 точки и бе най-полезен за успеха на Лейкърс. Дуайт Хауърд добави 19 точки и 16 борби за седмата победа в последните десет мача на Лейкърс.