Извънземен Везенков подари феноменален обрат на Кингс

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков и Сакраменто Кингс стигнаха до впечатляващ обрат над Голдън Стейт Уориърс със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19) след победен кош на Малик Монк седем секунди преди края.

Коментарът за изявите на Саша на уважавания журналист Иво Иванов:

Сашо беше просто феноменален днес в ключовия мач срещу Голдън Стейт. Влезна в игра 12-ти подред в ротацията чак час и половина след като мача бе започнал. Необяснимо защо не игра дори една секунда през първото полувреме и отборът му падаше със 17 точки.

Според всички неписани закони би трябвало да е почти невъзможно да влезне в ритъм в подобна ситуация, но... oт момента, в който стъпалата му докоснаха паркета отборът му сякаш се промени. Сашо бе навсякъде: защита, нападение, пробиви, тройки, чадъри, асистенции, хокейни асистенции, ключови борби под коша, заслони, капани, чадър на Стеф Къри...двамата коментатори - Стан Ван Гънди и Браян Андерсън полудяха. Казаха, че собственоръчно е обърнал мача и че е във вихъра на всичко, което се случва на игрището. Стан Ван Гънди не спря да се възхищава на защитата му, а в един момент Андерсън изкрещя че това е мачът на Везенков

Сашо не излезна дори за една секунда в четвъртата част и според мен това е така защото Майк Браун разбра че това е единственият начин отборът му да спечели. Най-важната статистика днес беше коефицентът на Сашо, който за кой ли път беше най-високият в отбора: плюс 17. Това е още по-многозначително защото преди да влезне в игра Сакраменто падаха със...17 точки. Дано, дано, дано най-после да е спечели доверието на треньора си и да му се даде възможност да покаже на целия баскетболен свят неизчерпаемият си арсенал. Върнах мача и записах няколко момента...вслушайте се в коментаторите, които са изключително уважавани в баскетболните среди.

Така Кингс завършват група "C" без загуба и са четвъртфиналист в новия In-Season турнир на НБА. Следващият съперник на Сакраменто е Ню Орлиънс Пеликанс.

Кингс успяха да наваксат пасив от 24 точки, за да стигнат до победата. Александър Везенков игра 15 минути в срещата, като помогна с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция при 3/8 стрелба от игра, включително 2/6 от тройката.

Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но успя да се отличи с пет бързи точки за 101:107. Везенков демонстрира и отлична защита в срещата, а негови ключови намеси срещу звездите на гостите направиха впечатление.

Де'Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции. Кевин Хъртър завърши с 21 точки, 9 овладени топки и 5 завършващи подавания, Малик Монк също наниза 21.

Стеф Къри и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за Голдън Стейт с по 29 точки и 10 борби. Клей Томпсън добави 20 точки.