Берое подчини Рилски спортист в дербито на дъното

Берое победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 62:56 (11:18, 25:22, 6:9, 20:7) точки в отложена среща от Националната баскетболна лига за жени, съобщи БТА.

Двата отбора са в дъното на класирането. Берое е на шесто място с 23 точки, а Рилски спортист - на седма позиция с 19 точки.

Гостенките от Рилски спортист водеха в резултата до 35-та минута. Баскетболистите на Берое спечелиха мача след силна игра в последната четвърт, която спечелиха с 20:7 точки.

За победителките се отличиха Дафни Фрийсън с 13 точки и 12 борби, Ралица Нанева с 12 точки и 9 борби и Ренета Дикова с 11 точки и 7 борби.

За Рилски спортист най-полезна беше Ан Фаръл с 15 точки и 12 борби, а по 13 точки добавиха Еми Ушагелова и Цветелина Николова.