Интер се върна на победния път с ценен успех 2:0 като гост на Удинезе на негостоприемния стадион „Фриули“ в мач от неделната програма на 11-ия кръ в Серия А.

„Нерадзурите“ поведоха в резултата в 25-ата минута чрез Родриго Паласио, който за пореден път затвърди статута си на топ реализатор на тима, като вече има 7 гола в Калчото.

За разлика от предишните си срещи, когато Интер повеждаше в резултата, но допускаше изравняване, този път възпитаниците на Валтер Мацари се подсигуриха с още един гол до почивката.

Андреа Ранокиа бе точен с глава за 0:2 в 29-ата минута и подпечата успеха на тима си, който не допусна изненада през второто полувреме и нанесе една от редките домакински загуби на Удинезе.

„Нерадзурите“ събраха 22 точки и се задържаха на 4-ата позиция, като Верона има същия актив. Удинезе остава с 13 пункта на 10-то място.

Победата прекрати негативната серия на Интер срещу фриуланите, които от последните 5 мача бяха записали 4 победи, като вкараните голове в мрежата на миланския гранд бяха цели 13.

В края на миналия сезон „Джузепе Меаца“ трябваше да изживее ужаса от погрома с 5:2, причинен именно от Удинезе. В днешния мач обаче „нерадзурите“ бяха господари на терена, а заради многото си пропуски, домакините трябваше да преклонят глава за втори пореден път на „Фриули“.

Удинезе се намираше в серия от 22 мача без поражение у дома си, преди миналата седмица да допусне загуба с 0:1 от лидера Рома, който с човек по-малко изтръгна драматичен успех в края.

Любопитен статистически факт е, че победата е под юбилейния номер 500 за Интер в гостуванията на тима в Серия А. Само шампионът Ювентус има повече - 522, докато градският съперник Милан е с 489 на сметката си.

Сафир Тайдер центрира прецизно от пряк свободен удар в 25-ата минута и Паласио с глава прониза Желко Бъркич за 0:1. Вратарят на Удинезе, който малко преди това бе спасил чист гол след удар на Естебан Камбиасо, стана главен виновник за второто попадение.

Стражът на домакините увисна при центриране от ъглов удар в 29-ата минута и за Ранокиа не бе трудно от воле да прониже опразнената мрежа – 0:2.

Лидерът Рома играе мача си от 11-ия кръг довечера като гост на Торино, но до този момент в Серия А Интер е най-резултатният отбор с 26 гола на сметката си.

Goal Udinese 0-1 Inter (03-11-2013)by Sport-Today-2014

Udinese 0-2 Inter (Goal Andrea Ranocchia)by all-goals