Скуката властваше между Евертън и Тотнъм

Евертън и Тотнъм не успяха да се победят в мач от 10-ия кръг на Премиършип, като двата отбора изиграха здрав мач и завършиха 0:0 на "Гудисън Парк".

Головите положения в срещата бяха много малко, като в тактическия спор между двамата треньори навреди сериозно на качеството на двубоя.

Лорис пък се превърна в герой за своите в края, след като успя да спаси отличен удар на Делофеу, запазвайки точката на лондонския тим.

В класирането Тотнъм изпадна от топ 4, като отборът има 20 точки и заема 5-о място. Позиция по-надолу е Евертън с точк по-малко.

Първата ситуация дойе още във 2', когато Сандро успя да намери пространство и да стреля, но Хауърд направи страхотно спасяване. В 7' Ленън центрира отлично в наказателното поле, а ударът на Солдадо мина на сантиметри от страничната греда.

“Карамелите“ така и не успяваха да намерят себе си, а в 26' съдията Френд не отсъди дузпа в полза на гостите, след като Вертонген беше повален от Колман в пеналта. Първият удар към вратата на Лорис пък дойде в 32', когато Озман пробва късмета си от 25 метра.

След почивкаха думите на Мартинес очевидно имаха ефект върху играчите, които заиграха далеч по-добре, а за 4 минути Миралас изпусна две отлични възможности за домакините. Дистен пък парира сигурен гол на Паулиньо след разбъркване в наказателното на “карамелите“.

Защитата на Тотнъм пък се справи с няколко пробива на Лукаку, който в 71' пропусна едно от най-добрите положения след центриране на МакКарти. Лорис за малко не сбърка срещу нападателя в 77', но френският национал поправи грешката си.

Той се нуждаеше от медицинска намеса след сблъсъка си с Лукаку, но все пак остана на терена, а В 88' се превърна в герой, след като спаси прекрасен удар на Делуфеу.