Лацио потопен в Рим

Лацио продължи колебливото си представяне в Серия А, след като на “Олимпико“ допусна изненадваща загуба от един от най-слабите гости в Италия Дженоа с 0:2.

Головете за сицилианците паднаха след почивката, като Юрай Кучка откри резултата след точно час игра, а Джилардино реши всичко в срещата в 72' с гол от дузпа.

Съдията също допринесе за загубата на римляните, след като не отсъди две очевидни дузпи за домакините – по една във всяко полувреме. Освен това Перин направи страхотен двубой и запази мрежата си суха.

Ернанеш пък за пореден мач беше оставен на пейката, което продължава да пречи на Лацио в нападение. Така Лацио остава на 7-о място с 15 точки. Дженоа е 8-и с пункт по-малко.

От самото начло на срещата домакините установиха жесток натиск, който като по чудо не доведе до гол. Клозе с първия си удар можеше да открие, но Перин направи блестящо спасяване. Той уцели и гредата минути по-кусно.

В средата на полувремето Кандрева успя да навлезе в наказателното поле, но беше съборен от защитник на гостите. Съдията обаче запази мълчание и не отсъди дузпа. Перин пък спаси удари на Кандрева, Клозе и Перериня до края на полувремето.

В началото на втората част Лацио отново натисна, а след центриране на Ледесма играч на гостите игра с ръка в наказателната дузпа, но отново не последва сигнал. След още няколко пропуска домакините бяха изненадани в 60', след като Кучка се озова на отлична позиция и със силен удар откри резултата.

В 71' пък Сиани игра с ръка в наказателното поле, а Джилардино беше точен въпреки забавянето на изпълнението и донесе ценната победа за Дженоа – 2:0.