Везенков не вкара, но Барса пак спечели

снимка: twitter.com

Барселона извоюва втора поредна победа от началото на сезон 2017/2018, след като късно снощи надви Ховентут като гост със 74:72. Мачът в Бадалона бе изключително интригуващ. Българският национал Александър Везенков помогна за успеха на тима си, като игра общо малко над 19 минути. Изненадващо, той не се отчете с нито един кощ, но пък овладя 5 борби, направи 4 асистенции и открадна 1 топка.

Най-резултатен за гостите бе Кевин Серафин с 14 точки, а Раким Сандърс добави още 13 за победата. Саулиус Кулвиетис вкара 16 за Ховентут, но те не стигнаха за нещо по-значимо.

Барса водеше почти през целия двубой с изключение на няколко минути в третата част, но така и не се откъсна напред в резултата. В средата на последния период се стигна до цели 10 точки аванс за каталунците, но серия от 7:0 за домакините върна интригата във финалните моменти. Тома Юртел от наказателната линия успя да запази крехката преднина за Барса в заключителните секунди и така донесе втората победа от началото на кампанията.