Везенков блести с рекорд при драматичен успех на Арис

Един от най-талантливите млади български баскетболисти Александър Везенков изигра силен мач и беше в основата на успеха на Арис като гост на Аполон Патра.

Тимът на Везенков надделя със 78:76 (24:18, 18:15, 22:20, 24:23), а двубоят бе от шестия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Гърция.

Арис доминираше през по-голямата част на двубоя, но в края домакините успяха да изравнят. Тройка на Везенков обаче отново даде аванс на Арис, които в крайна сметка се поздравиха с успеха.

Българинът бе най-полезен за своя тим. Той игра 34 минути като титуляр и беше най-резултатен с 23 точки, което е негов личен рекорд. Везенков вкара пет тройки от пет опита, а освен това спечели 7 борби и направи 1 асистенция.

Арис се изкачи на шесто място в подреждането с 3 победи и 3 поражения.