Портланд спечели като гост на Бруклин

ЛаМаркъс Олдридж реализира 27 точки, а Уесли Матюс добави 24 точки при победата на Портлънд като гост на Бруклин със 108:98 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Деймиън Лилард завърши с 19 точки и 9 асистенции за тима на Портлънд, който постигна седми пореден успех. Шон Ливингстън се отличи с 23 точки за Бруклин.

Кевин Дюрант реализира 38 точки за Оклахома Сити, който спечели срещу гостуващия Денвър със 115:113. Ръсел Уестбруук се отличи с 30 точки, 12 борби и 7 асистенции, а Реджи Джаксън добави 14 точки.

Домакините наваксаха 14 точки пасив през втората част на мача. В края при равенство 105:105 Серж Ибака овладя борба, а Дюрант вкара тройка. За Денвър Тай Лоусън записа 29 точки и добави 8 асистенции, Джей Джей Хиксън направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 19 борби.

Голдън стейт се наложи над Юта с 98:87 точки след 22 точки на Стивън Къри. Къри записа още 8 асистенции, преди да напусне игра в последната четвърт след сблъсък с Марвин Уилямс. Клей Томпсън и Харисън Барнс добавиха по 17 точки за победителите. Гордън Хейуърд отбеляза 18 точки, а Марвин Уилямс добави 16 точки за Юта.

Луол Денг вкара 21 точки при успеха на Чикаго над Шарлът с 86:81 точки. За "биковете" това бе пета поредна победа. Карлос Буузър се отличи с 12 точки и 17 борби, Джими Бътлър вкара 14 точки, а Дерик Роуз - 12 точки.

С тройка на Денг Чикаго поведе 85:81 27.1 секунди преди сирена. След това за Шарлът Джералд Хендерсон пропусна, а Дерик Роуз добави един наказателен удар за крайното 86:81. Джефри Тейлър бе най-полезен за гостите с 20 точки.

Далас се наложи над Филаделфия с 97:94 точки, след 24 точки на Монта Елис. Дирк Новицки и Шон Марион добавиха всеки по 20 точки за успеха и спечелиха съответно 10 и 7 борби.

Бруклин - Портлънд - 98:108
Чикаго - Шарлът - 86:81
Оклахома Сити - Денвър - 115:113
Далас - Филаделфия - 97:94
Юта - Голдън Стейт - 87:98
ЛА Клипърс - Мемфис - 102:106