Вердер развали празниците на Байер Леверкузен

Вердер Бремен успя да спечели домакинството си срещу един от лидерите в Бундеслигата - Байер Леверкузен.

Футнолистите на Сами Хюпия бяха по-класният тим на терена, но не успяха да реализират своите положения, докато Вердер използва своя шанс по най-добрия начин и с гол на Сантяго Гарсия в 74-та минута грабна трите точки.

Успехът бе едва пети до този момент в кампанията на бременските музиканти, които се изкачиха на 11-то място с актив от 19 точки. Байер пък не успя да скъси дистанцията до водача Байерн Мюнхен и остава втори с 37 пункта. Тимът обаче запази аванса от 5 точки пред Борусия Дортмунд, който загуби от Херта Берлин.

През първото полувреме Леверкузен бе по-добрият състав, но отбраната на Вердер успя да удържи равенството, въпреки че през този сезон е една от най-слабите в Бундеслигата.

Първата опасност пред вратата на Рафаел Волф дойде още в третата минута, когато Щефан Кислинг стреля с глава в аут. Само пет минути по-късно Гонзало Кастро центрира отново за Кислинг, но този път добре се намеси стражът на Вердер и спаси.

В 24-та минута и Симон Ролфес засече получи шанс да се разпише след добро подаване на Рони Крузе, но Волф отново отрази. Домакините отвърнаха с греда на Нилс Петерсен в 28-та минута, когато той с глава отигра центриране от корнер на Арън Хънт.

През втората част гостите продължиха да владеят повече топката и да създават положения пред вратата на съперника, но те бяха пропилени от Сон, Крузе и Волшайд. Бременци използваха шанса си в 74-та минута, когато Седрик Макиади проби и пробва да стреля. Ударът му обаче бе блокиран, но топката се озова в Сантяго Гарсия и той с шут от десетина метра я прати в долния ляв ъгъл на Бернд Лено за 1:0.

До края на двубоя гостите потърсиха точката, но Вердер удържа аванса си и постигна първа суха мрежа след шест поредни двубоя, в които неизменно получаваше гол.

В един от най-интересните двубой днес новият тим на Тодор Неделев надви по драматичен начин Хамбургер като гост с 3:2. Два гола за победителите вкара Шинджи Оказаки в 47-та и 92-та минута, а Николай Мюлер бе точен в 50-та.  За домакините се разписаха Чандоглу в 21-та минута и Рафаел ван дер Ваарт в 79-та, но това не стигна дори за точка. Така Майнц събра 22 точки на 9-та позиция, а Хамбургер е едва 14-ти със 17 пункта.

В останалите два мача последният Айнтрахт Брауншвайг се наложи с 1:0 над Хофенхайм, а Фрайбург взе глътка въздух след успех с 2:1 над Хановер.