Без Бербатов Фулъм се предаде срещу Сити

Отборът на Манчестър Сити записа изключително важна победа в битката за шампионската титла, след като днес "гражданите" преминаха през някои трудности, но все пак спечелиха с 4:2 гостуването на Фулъм в среща от 17-ия кръг.

Само дванадесет минути преди края резултатът на "Крейвън Котидж" бе равен - 2:2, но с попадения на Хесус Навас и Джеймс Милнър, воденият от Мануел Пелегрини състав стигна до ценните три точки.

Димитър Бербатов не взе участие в днешната среща, като бе съобщено, че българинът е получил контузия преди двубоя.

Така Манчестър Сити записа 11-а победа от началото на сезона, като "гражданите" поне временно се изкачиха на второ място в класирането с актив от 35 точки. Толкова има и Арсенал, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Челси в понеделник. Лидер с 36 пункта е Ливърпул, докато Челси е четвърти с 33. Фулъм пък остава на предпоследно място с едва 13 точки до момента.

Първата част не протече никак добре за "котиджърс", които допуснаха две безответни попадения във вратата си. В 23' Яя Туре откри с безупречно изпълнение на пряк-свободен удар, а в края на полувремето Венсан Компани удвои за 0:2.

4053539

Второто полувреме обаче предложи далеч повече нерви на мениджъра на гостите Мануел Пелегрини. Само пет минути след почивката Фулъм намали, след като Киерън Ричардсън се разписа за 1:2.

В 69' се стигна и до истински шок за Манчестър Сити. Саша Ритер центрира в наказателното поле на "гражданите", а капитанът на гостите Венсан Компани реализира един от най-комичните автоголове за сезона. Белгиецът се опита да изчисти топката с левия крак, но напълно необезпокояван я прати в собствената си врата за 2:2.

4053536

Това обаче не смути гостите, които излязоха бързо от тежката ситуация. Още в 78' Хесус Навас демонстрира отлична скорост и проби по десния фланг, преди с нисък удар да прати топката между краката на Стекеленбург за 2:3.

Точка на спора сложи националът Джеймс Милнър, който в 83' оползотвори асистенция на Алваро Негредо и успокои своите съотборници за крайното 2:4.