Борусия Дортмунд хвърли кърпата

Финалистът в Шампионската лига Борусия Дортмунд продължава да се представя изключително слабо в Бундеслигата, след като днес "жълто-черните" допуснаха второ поредно поражение на своя "Сигнал Идуна Парк" и записаха общо трети мач поред без записана победа.

Отборът на Юрген Клоп изненадващо отстъпи с 1:2 на гостуващуя Херта в мач от 17-ия кръг, което и може да запрати Дортмунд на едва 4-а позиция във временното класиране.

Вицешампионите разполагат с актив от 32 точки, колкото има и четвъртият Борусия Мьонхенгладбах. "Малката Борусия" обаче е и с мач по-малко, като дори точка срещу Волфсбург ще им бъде достатъчна, за да изпреварят Дортмунд в Топ 3.

Борусия Дортмунд остава и на цели 12 точки зад лидера Байерн, който освен всичко друго е и с мач по-малко. Втори с 37 точки е съставът на Байер Леверкузен, който днес също загуби при визитата си на Вердер в Бремен.

Началото на срещата с нищо не предполагаше, че може да се стигне до подобен развой. Още в 7' домакините откриха резултата, след като Марко Ройс се разписа след асистенция на ветерана Себастиан Кел.

Постепенно обаче се стигна до 23', когато "старата дама" от Берлин възстанови равенството. Бразилецът Адриан Рамос засече отблизо центриране на Сами Алагуи и прониза Роман Вайденфелер за 1:1.

Секунди преди почивката се стигна и до истински шок за "жълто-черните". Асистентът за първия гол Сами Алагуи сам вкара и втория, след като отне топката на Мариан Сар и успешно финтирайки Вайденфелер, чукна кълбото в мрежата за 1:2.

След почивката домакините хвърлиха всичко в атака, но за над 50 минути игра Борусия Дортмунд така и не успя да достигне поне до изравнителен гол във вратата на Херта.