ТРИгол Зарезан в мрежата на ПСЖ от разлютен Реал

Реал Мадрид взе надежден аванс срещу ПСЖ в първия сблъсък на осминафиналите в Шампионската лига в Испания. Двата звездни тима се вкопчиха в здрава битка, която на "Сантяго Бернабеу" домакините спечелиха с 3:1 след обрат и във френската столица предстои интересен реванш. Феновете на "кралете" показаха страхотна хореография преди срещата - в нея бе вплетен образът на Рафа Надал, който е известен привърженик на клуба.

"Белия балет" бе избрал силно агресивна тактика в началото и пресираше жестоко гостите. Това доведе до няколко опасности, но не и до гол за мадридчани. Постепенно Неймар и компания се съвзеха и заредиха хубави атаки към Кейлор Навас. Стигна се и до 33-ата минута, когато чудесна акция на ПСЖ завърши с попадение. Неймар отклони с пета подаване в наказателното поле и остави Адриен Рабио на супер позиция. Франсето не се поколеба и с точен изстрел от дузпата даде преднина на своя тим.

Реал не се стресна и изравни в края на първата част. Ло Селсо спря непозволено Тони Кроос в наказателното поле и реферът правилно посочи бялата точка. От нея мега звездата Роналдо със силен шут в десния ъгъл на вратаря направи 1:1.

През втората част мачът продължи да бъде двуостър. И "кралете" и "милионерите" имаха великолепни шансове да вкарат, но равенството се задържа до 83-ата минута. Тогава CR7 пак бе най-съобразителен и вкара. Португалецът имаше и серизона доза шанс, защото засече кълбото в мрежата отблизо с лявото си коляно.

Две минути по-късно с хубав удар Марсело шокира тотално ПСЖ и обратът за Реал бе пълен - 3:1. Така испанският гранд си осигури добра преднина, но нищо не е решено. Засега Зидан си запази поста, а Унай Емери ще бъде изритан, ако не успее да надъха подопечните си за велик мач в Париж.

Роналдо пък вече има 117 гола на сметката си в ШЛ, от които 101 за с екипа на мадридчани.