Ливърпул нахлу с груба сила в леговището на "драконите"

снимка: twitter

Ливърпул унижи Порто с 5:0 като гост в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Мърсисайдци се чуввстваха като у дома си в левовището на "драконите", както е прозвището на португалския гранд.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. В 10-ата минута удар на Отавио рикошира в защитник и мина на сантиметри над напречната греда. Ливърпул отговори с далечен, но неточен изстрел на Александър-Арнолд.

В 25-ата минута Жоржиньо Вайналдум подаде към непокрития Садио Мане, чийто удар мина под плонжа на вратаря за 0:1. Само 4 минути по-късно Джеймс Милнър стреля, топката се отби в гредата и попадна в Мохамед Салах, който технично прати топката в мрежата за 0:2.

В 53-ата минута Фирмино стреля, Жозе Са спаси, но при добавката Садио Мане не сбърка – 0:3. В 69-ата Милнър подаде към Фирмино, който от точката за изпълнение на дузпа вкара за 0:4. В 85-ата минута Мане оформи своя хеттрик с много силен удар.